Site Loader

Świat fantasy jest tak pełen zaskakujących niespodzianek, że ciężko opisać co można tam spotkać. Bowiem to wszystko zależy od autora, który w swojej wyobraźni układa to nader dziwnie unikalne miejsce i bohaterów jakich tam można spotkać. Na rynku można znaleźć dwa rodzaje opowieści fantasy. Pierwsza to te książki, które typowo dedykowane są dla młodych ludzi, a druga to te książki, gdzie mamy do czynienia z opowiadaniami dla dorosłych. Wśród tych pierwszych znaleźć można książkę pt.”Konferencja ptaków. Osobliwy dom pani Peregrine. Tom 5” autorstwa Riggsa Ransoma.

Tajemnica dziadka

Autor to amerykański pisarz, który doskonale znany jest młodym ludziom. To człowiek, który wie jak pisać, aby zainteresować młodzież, która ponad książki ceni to co nowoczesne. A nie zapominajmy, że w ich mniemaniu książki to przeżytek, który powinien odejść do lamusa. Chyba, że za pisanie zabiera się ktoś taki jak Riggs Ransom to można śmiało sięgnąć po jego książki. Świat pani Peregrine i Jacoba Portmana na pewno spodoba się młodym ludziom, którzy mogą być pewni, że przed sobą mają najlepsze thrillery młodzieżowe, które nie raz zjeżą im włos na karku ze strachu. To miejsce, gdzie wszystko jest możliwe, gdzie można spotkać fantastyczne stwory, których nazwy często bardzo trudno wymienić. Wszystko to przez tajemnicę dziadka Abe’a. To przez niego Jacob trafił na wyspę, gdzie znajduje się osobliwy dom Peregrine. Prawda jaka czekała na Jacoba była przerażająca i chłopa musi nauczyć się z nią teraz żyć. Jego życie od tej pory nie będzie już takie same.

Ratunek przed apokalipsą

W “Konferencja ptaków. Osobliwy dom pani Peregrine. Tom 5” Jacob dowiaduje się wielu rzeczy od pana H. Ten na łożu śmierci postanawia wyjawić mu garść pewnych tajemnic, które chłopiec będzie musiał zaakceptować i przyjąć do siebie. Jedną z nich jest fakt, że będzie musiał odnaleźć tajemniczą i enigmatyczną panią V. Dlaczego? Związane jest to z przepowiednią, która jasno mówi, że nowa w drużynie osobliwości – Norah – związana jest z nadciągającą nad świat apokalipsą. Tylko pani V będzie wiedziała jak z tą sprawą należy się rozprawić. Jak jednak szukać człowieka, który nie ma nawet imienia, tylko literę i nikt kompletnie nie wie jak ten ktoś wygląda? Jacob postanawia zaufać panu H, który powoli umiera i udać się razem z Norah, panującą nad światłem, w kolejną misję. Czy będzie to nowa wyprawa, czy mimo wszystko będzie to kolejna ucieczka przed wrogami, jacy czają się za ich plecami?

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Jarek