Site Loader

Młodzież nie jest zbyt chętna do tego, aby czytać książki. W sumie po części nie ma się im czemu dziwić. Jeżeli pod ręką mają smartfon, czy też laptop, który pozwala im na zrobienie wszystkiego i gdzie można wgrać najnowsze gry, to nie ma za bardzo się czemu dziwić. Przypominajmy jednak młodym ludziom, że książki są najcenniejszą wartością, dzięki czemu można zastąpić sobie dostęp do ogromu wiedzy i …fantastycznych bohaterów. Przecież nie jest tu mowa tylko o podręcznikach, ale także zwykłych książkach do czytania. Dobrą propozycją jest “Konferencja ptaków. Osobliwy dom pani Peregrine. Tom 5“, autorstwa Riggsa Ransoma.

“Osobliwy dom pani Peregrine”

Czy ktoś jeszcze nie słyszał o tej osobliwej serii wspaniałych książek, które dedykowane są dla młodych ludzi? To pozycje, gdzie nie tylko znaleźć można wiele osobliwych tajemnic, ale sytuacji, które napędzą nie tylko bohaterom stracha, ale również czytelnikom? Jeżeli ktoś jeszcze nie wiem, czy jest ów tytułowy dom pani Peregrine, to koniecznie powinien cofnąć się do pierwszej serii, dzięki czemu zapewni sobie ogrom wspaniałych emocji. Aby zrozumieć całą fabułę należy rozpocząć od pierwszego tomu, dzięki czemu dowiemy się dlaczego Jacob po śmierci swojego dziadka udaje się na nieznaną mu dotąd wyspę, która na dodatek odcięta jest od świata. Co też Jacob Portman odkryje w domu starszej pani? Z jaką prawdą będzie musiał się zmierzyć? Jakie moce w obie odkryje? Tak, na pewno ta seria, to unikalne książki, dzięki którym młodzi ludzie na długi czas zapomną czym są najnowsze wynalazki technologiczne.

Nowa apokalipsa

Konferencja ptaków. Osobliwy dom pani Peregrine. Tom 5” to część, gdzie widzimy iż do drużyny dołącza nowa osobliwość. Norah jest wyjątkową dziewczyną, która umie panować nad światłem. W poprzedniej części Jacob uratował jej życie i wszystko powinno już wrócić do porządku dziennego. Oczywiście, że tak nie jest. Na łożu śmierci pan H wyjawia głównemu bohaterowi, że musi odszukać tajemniczej pani V. Kim ona jest i jak jej szukać? Jacob nie wie, ale nie zamierza się poddawać. H wyjawia mu również, że istnieje przepowiednia, która związana jest z Norah. Mianowicie mówi ona o…nadchodzącej apokalipsy. To powoduje, że dziewczyna staje się celem. Po raz kolejny Jacob musi zadbać, aby Norah nic się nie stało, a przy tym musi poszukać owej kobiety V. Misja jaka go ponownie czeka nie napawa optymizmem. Ale w końcu mamy do czynienia z osobliwym światem i fantastycznymi stworami oraz szalonymi mocami.

Ludzie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com

Jarek